PODRÓŻ DO KRAKOWA

Kraków jest dobrze skomunikowany z innymi, dużymi miastami w Polsce i na świecie.

PODRÓŻ SAMOLOTEM:
KRAKOW AIRPORT im. Jana Pawła II
Krakowskie lotnisko jest obsługiwane przez główne europejskie linie lotnicze i ma częste bezpośrednie loty z i do głównych europejskich węzłów komunikacyjnych (co najmniej 3 loty dziennie), takich jak Amsterdam, Frankfurt, Monachium, a także Warszawa (co najmniej 5 lotów dziennie) oraz kilka bezpośrednich lotów do innych miast. Krakowskie lotnisko jest dogodnie położone na obrzeżach Krakowa, 15 km na zachód od centrum miasta, przy drodze ekspresowej A4. Do miejsca konferencji można dostać się z lotniska pociągiem, publicznymi liniami autobusowymi lub taksówką.

PODRÓŻ AUTEM:
Wiele osób przyjeżdża do Krakowa samochodem dzięki bogatym połączeniom drogowym miasta. Kraków leży na jednym z kluczowych europejskich skrzyżowań, na trasie z zachodu przez Niemcy na wschód przez Ukrainę i ze Skandynawii do Morza Śródziemnego przez Austrię. Najlepszym sposobem na zaplanowanie trasy jest skorzystanie z mapy.

PODRÓŻ POCIĄGIEM:
Dworzec kolejowy Kraków Główny znajduje się w samym centrum miasta, w pobliżu zabytkowej dzielnicy Stare Miasto. Codziennie przyjeżdżają tu pociągi ekspresowe z Wiednia, Pragi i Budapesztu. Pociągi ekspresowe kursują również do wszystkich głównych miast w Polsce. Jeśli najpierw przyjedziesz do Warszawy, możesz skorzystać z najszybszego połączenia kolejowego do Krakowa, gdzie prawie 300-kilometrowa podróż trwa niecałe 2 godziny i 30 minut, bez przystanków. Połączenia kolejowe z i do stacji Kraków Główny można sprawdzić tutaj.

PODRÓŻ AUTOBUSEM
Główny dworzec autobusowy w Krakowie znajduje się obok głównego dworca kolejowego. Istnieje wiele regularnych linii autokarowych między Krakowem a Europą Zachodnią, a także Europą Środkową, z dużą siecią Flixbus i RegioJet.

TRANSPORT PUBLICZNY
Poruszanie się po Krakowie jest dość łatwe. W Krakowie nie ma metra, niemniej jednak to prawie milionowe miasto ma dość gęsty system transportu publicznego, który składa się z linii tramwajowych i autobusowych obsługiwanych przez spółkę miejską. Rozkład jazdy linii autobusowych i tramwajowych można znaleźć tutaj. Aby wyszukać połączenia, łatwiej jest skorzystać z dedykowanej interaktywnej mapy lub map Google.
Bilety można kupić w automatach biletowych znajdujących się na głównych przystankach oraz w prawie wszystkich autobusach i tramwajach.