o PIE

« wróć

Polski Instytut Ericksonowski 

         Działa od 1993 roku na podstawie akredytacji The Milton H. Erickson Foundation, INC (Phoenix, Arizona) z dnia 21.10.1993. Fundacja wspiera merytorycznie i koordynuje pracę Instytutów Ericksonowskich rozsianych w różnych krajach świata. Respektujemy standardy zawodowe Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Polski  Instytut  Ericksonowski  ma  siedzibę  w  Łodzi (ul. Wioślarska 27), swoje placówki w Poznaniu (ul. Mostowa 11), Warszawie (ul. Mickiewicza 32/5), Katowicach (ul. Krzemienna 11). Prowadzimy  szkolenia  w  całej  Polsce.   Obecnie  grupy  szkoleniowe i superwizyjne pracują w Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Białymstoku, Bydgoszczy.

        Instytut posiada atestację kursów psychoterapii Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego od 27.02.2004,  Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego od 2006 roku. Oznacza to, iż kursy organizowane przez PIE spełniają wymogi niezbędnego minimum przy ubieganiu się o Certyfikaty Psychoterapeuty tych Towarzystw. Od 2012 roku jest ośrodkiem szkolącym w zakresie superwizji.

          Instytut jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Hipnozy (ISH - International Society of Hypnosis) od dnia 19.08.2011.

 

Idea Instytutu

         Celem Instytutu jest propagowanie i rozwijanie terapeutycznych idei Miltona H. Ericksona przez prowadzenie warsztatów, treningów, spotkań superwizyjnych, publikacje, seminaria i wykłady. Jesteśmy przekonani, że psychoterapia i związane z psychoterapią wartości humanizują przestrzeń w jakiej żyjemy.

Polski Instytut Ericksonowski
ul. Wioślarska 27
94-036 Łódź, Polska

e-mail: info@p-i-e.pl
www.p-i-e.pl